fbpx

10 istorinių miestų, prarastų per visą laiką


Būti tyrinėtoju turėtų būti viena šauniausių karjerų, į kurią bet kas gali patekti, tačiau šiomis dienomis dauguma dalykų jau rasti ir visiškai ištirti. Tačiau tariant, šiuo metu prarandami miestai, kuriuos bet kada būtų malonu tyrinėti, nesvarbu, ar jie jau rasti, ar ne. Kai kurie iš šių dešimties miestų buvo prarasti per tam tikrą laiką, kiti paslaptingai dingo be pėdsakų. Bet kokiu atveju būtų nuostabu tokį susirasti ir sužinoti, kas nutiko.

Timgadas

Timgadą, romėnų kolonijos miestą Alžyre, įkūrė imperatorius Trajanas 100-aisiais metais. Jį Vandalai apiplėšė 5-ame amžiuje, o po dviejų šimtmečių – berberai. Po išpuolio miestas išnyko iš istorijos, kol nebuvo iš naujo surastas 1881 m.

Mohenjo-Daro

„Mohenjo-Daro“, pastatytas 2600 metais pr.Kr. toje vietoje, kuri dabar žinoma kaip Pakistanas, tai pati seniausia miesto gyvenvietė, sukurta pasaulyje. Tačiau apie 1700 m. pr.Kr. miestas dingo nuo planetos paviršiaus iki 1920-ųjų.

Didžioji Zimbabvė

Didžiąją Zimbabvę, kuri buvo ne kas kita kaip akmeninių griuvėsių kompleksas, 11-ame amžiuje pastatė bantu gyventojai. Prieš tai, kai įvyko didžiulė klimato kaita, čia gyveno apie 18 000 gyventojų, ir žmonės apleido miestą.

Hatra

Hatra buvo didžiulis įtvirtintas miestas, valdytas Parthian imperijos. Ji atlaikė keletą romėnų invazijų, tačiau pateko į Irano Sassanidų imperiją ir buvo sunaikinta.

Sanchi

Sanchi miesto statyba užtruko daugiau nei tūkstantį metų, tačiau jo nuosmukis įvyko po to, kai Indijoje žlugo budizmas. Miestą iš naujo atrado britai 1818 m.

Teotihuacan

Teotihuacan, pastatytas II amžiuje pr.Kr. Meksikos slėnyje. Mieste sumažėjo gyventojų skaičius VI amžiuje, kai actekai pagerbė prarasto miesto piramides. Dabar tai yra piligrimystės vieta.

Petra

Petra, vienas garsiausių prarastų miestų, buvo didžiulis ir buvo Wadi Musa kanjono šone, pietų Jordanijoje. Senovės kinai dažnai ieškojo šilko ir prieskonių toje vietoje, kol keli žemės drebėjimai sugadino miesto vandens sistemą. Žmonės to atsisakė VI a.

Tikal

Tikal buvo vienas didžiausių majų miestų istorijoje, jo gyventojų skaičius siekė nuo 100 000 iki 200 000. Dauguma gyventojų buvo prarasti nuo 830 iki 950 p.Kr. dėl nenumatytų priežasčių.

Angkor

Angkor, aptiktas Kambodžoje, tai didžiulis šventyklų miestas, kuris atskleidžia Khmerų imperijos liekanas IX – XV a. Šiandien šis prarastas miestas yra didžiausias religinis paminklas visame pasaulyje.

Maču Pikču

Maču Pikču turėjo būti labiausiai žinomas prarastas miestas visame pasaulyje ir per amžius buvo slepiamas nuo visų virš Urubambos slėnio. Havajų istorikas Hiramo 1911 m. atrado griuvėsius.


Patiko tai? Pasidalinkite su draugais!

Kokia jūsų reakcija?

hate hate
24
hate
confused confused
12
confused
fail fail
3
fail
fun fun
30
fun
geeky geeky
28
geeky
love love
18
love
lol lol
21
lol
omg omg
12
omg
win win
3
win
evy

Comments

comments