fbpx

10 karščiausių vietų Žemėje


Visų linksmybių ir saulės, kurias suteikia vasara, laukiame visus metus. Nors karštos dienos ir niūrios vasaros naktys yra žinomos daugumai žmonių, yra ir kitų vietų pasaulyje, kuriose taip karšta, kad net negali būti apgyvendinami žmonės. Tiesą sakant, kai kuriose iš šių vietų yra per karšta, kad jas būtų galima stebėti ištisus metus, nes net šiluminė įranga negali atlaikyti karščio. Šios dešimt vietų yra tokios karštos, kad galėtumėte ne tik kepti kiaušinį ant žemės, bet ir greičiausiai iškepti kepsnį.

Tiratas Zvi, Izraelis

Tiratas Zvi yra įduba „She’An“ slėnyje Izraelyje, tiesiai į vakarus nuo Izraelio ir Jordanijos sienos. Vidutinė temperatūra yra 117 F (47,2 C) ir teigiama, kad ji kadaise buvo pasiekusi 129 F (53,8 C).

Malis, Šiaurės Afrika

Malyje, esančiame tarp Nigerio ir Mauritanijos, gyvena maždaug 15 milijonų žmonių. Manoma, kad karštuoju metų laiku, t.y. maždaug nuo vasario iki birželio, Malyje temperatūra siekia 130 F (54,4 C).

Kuveitas

Kuveitas yra arabų šalis, besiribojanti ir su Saudo Arabija, ir su Iraku, ir daugiausia žinoma dėl savo naftos ekonomikos. Kuveite oro temperatūra pasiekė aukščiausią 129,9 F (54,4 C) temperatūrą.

Ahvazas, Iranas

Kirano upės krantuose pastatytas Ahwazas yra miestas Irane. Dulkių audros ir smėlio audros paprastai būna, kai temperatūra siekia maždaug 122 F (50 ° C) ir vieną kartą net siekė 149 F (65 ° C).

Kebilis, Tunisas

Kebilis turi tokį įdomų kraštovaizdį, kad George’as Lucasas ten netgi filmavo „Žvaigždžių karus“. 1910 m. Orai Kebilyje pasiekė rekordinį 131 F (55 C).

Dasht-e Lut, Iranas

„Dasht-e Lut“ yra persų kalba reiškiantis „Tuštumos dykuma“ ir yra 25-oji didžiausia dykuma pasaulyje. Vienu metu Dasht-e Lut oro temperatūra pasiekė stulbinamą 159 F (70,5 C).

Mirties slėnis, JAV

Teisingas vardas Mirties slėnis, jis yra mirtinai karštas. Kalifornijos Mojave dykumoje esanti temperatūra ekstremali. Čia buvo užfiksuota karščiausia visų laikų oro temperatūra 134 F (56,7 C) 1913 m.

Ghadames, Libija

Nors tai yra tik mažas miestelis, kuriame gyvena apie 10 000 žmonių, temperatūra Ghadames’e birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais pasiekia aukštumas. Vienu metu temperatūros prietaisai užfiksavo – 131,1 F (55,05 C).

Al’aziziah, Libija

Vienu metu šiame nedideliame Šiaurės Vakarų Libijos miestelyje buvo aukščiausia kada nors pranešta temperatūra. 1922 m. Rugsėjo 13 d. Ji pasiekė stulbinantį 136 F (57,8 C).

Wadi Halfa, Sudanas

Šiaurės Sudane esantis „Wadi Halfa“ yra ne tik labai įdomios ir turtingos istorijos miestas, bet ir viena šilčiausių vietų žemėje. 1967 m. Balandžio mėn. Temperatūra pakilo iki 127 F (52,7 C).


Patiko tai? Pasidalinkite su draugais!

Kokia jūsų reakcija?

hate hate
30
hate
confused confused
18
confused
fail fail
9
fail
fun fun
6
fun
geeky geeky
4
geeky
love love
24
love
lol lol
27
lol
omg omg
18
omg
win win
9
win
evy

Comments

comments