fbpx

10 keisčiausių fobijų pasaulyje


Fobijos yra neįtikėtinai paplitusios, nes dauguma žmonių per savo gyvenimą kenčia nuo vieno ar kito iš baimių. Dauguma žmonių yra linkę bijoti vorų ar klounų, tačiau kai kurie žmonės bijo dalykų, kurie yra labiau keisti ir šokiruojantys nei galime įsivaizduoti. Tokias baimes apima žemės riešutų sviestas ar sėdėjimas patogioje kėdėje. Iš tikrųjų, ką šie dalykai baugina? Na, atsakymas paprastas: žmonių, turinčių šias fobijas yra labai daug. Čia yra dešimt nepaprastai keistų fobijų, nuo kurių kenčia tikri žmonės.

Automatonofobija

Automatonofobija tai yra labai reali baimė ventrokvistinių manekenų, animatroniškų būtybių, vaško statulų – visko, kas melagingai vaizduoja gyvą būtį. Ventrokvizmas jau yra pakankamai baisus, bet pats manekenas, matyt, yra šiek tiek labiau bauginantis žmogų.

Katisofobija

Katisofobija yra labai nepagrįsta baimė atsisėsti. Tai yra viena iš keisčiausių fobijų, išsivysčiusių žmogaus mintyse, tačiau jie iš tikrųjų tiki, kad sėdėjimas gali sukelti jiems skausmą ar diskomfortą.

Arachibutrofobija

Arachibutrofobija yra labai paprasta žemės riešutų sviesto prilipimo prie jūsų burnos baimė, kuri paprastai pasireiškia kiekvieną kartą, kai kas nors valgo lipnią medžiagą ant sumuštinio ar iš šaukšto. Tai keistas jausmas, tačiau tikrai nėra sukeliantis baimę.

Pentrafobija

Pentrafobija yra uošvės arba anytos baimė, kuri iš tikrųjų gana dažna jaunavedžiams. Uošvės ir anytos filmuose ir pramoginiuose šou yra dažnai vaizduojamos kaip nepaprastai išprotėjusios ar žalingos santykiams.

Demonofobija

Demonofobija yra demonų ar antgamtinių blogybių baimė, slypinti tamsiuose pasaulio kampeliuose. Žmonės, kenčiantys nuo šios fobijos, tiki, kad tos būtybės juos persekioja ar ateina nužudyti.

Eizoptrofobija

Eizoptrofobija yra veidrodžių baimė. Kai kurie žmonės mano, kad pažvelgus į veidrodį, į juos žvelgia visiškai naujas pasaulis, o ne draugiškas pasaulis. Yra žinoma, kad kenčiantys nuo šios baimės žmonės pašalina visus veidrodžius esančius jų namuose.

Deipnofobija

Deipnofobija yra reta fobija, kai kas nors kenčia ar bijo kalbėdamas su kitais žmonėmis per vakarienę, todėl jie linkę vengti vakarienės ar didelių renginių, susijusių su maistu. Kažkas kenčiantis jaučiasi nepatogiai ir išsigandęs patekęs į tokią situaciją.

Pedofobija

Pedofobija yra labai pagrįsta visų rūšių lėlių, įskaitant robotus ir manekenus, baimė. Daugelis žmonių painioja tai su kita baime, vaikų baime, tačiau tai yra kitaip. Lėlė žudikas Čakis turbūt labiausiai prisidėjo prie šios baimės atsiradimo.

Mageirokofobija

Mageirokofobija yra keista maisto gaminimo baimė, ir tai dažniausiai reiškia, kad žmogus valgo kitų pagamintą maistą ar užsisako išsinešimui kuo dažniau. Nesveiki valgymo sutrikimai paprastai lydi kenčiančius nuo šios fobijos.

Agyrofobija

Agyrofobija yra baimė pereiti gatves ir greitkelius ir yra susijusi su keliavimu visiškai vienam. Tai taip pat gali kilti dėl transporto priemonių baimės ar tiesiog galimybės būti patrenktam.


Patiko tai? Pasidalinkite su draugais!

Kokia jūsų reakcija?

hate hate
15
hate
confused confused
3
confused
fail fail
24
fail
fun fun
21
fun
geeky geeky
18
geeky
love love
9
love
lol lol
12
lol
omg omg
3
omg
win win
24
win
evy

Comments

comments