fbpx

10 nemalonių faktų apie JAV


Pasauliniu mastu JAV yra 1 vietoje pagal Pasaulinio konkurencingumo ataskaitą, tačiau tai yra vienintelis teigiamas JAV įvertinimas toje vietoje. Kalbant apie neigiamą reitingą, JAV yra gana aukštoje vietoje visko, į kurį įtrauktas vaikų žūties, ginklų skaičius, sąraše.

Dauguma amerikiečių turi rožinės spalvos akinių vaizdą apie savo tautos padėtį pasaulyje, tačiau yra daugybė šalies aspektų, kuriais nė vienas amerikietis neturėtų didžiuotis. Šis sąrašas pabrėžia keletą blogiausių dalykų, kurių dauguma amerikiečių nenori žinoti arba bent jau nori tikėti, kad tai netiesa, bet, deja, yra.

Daugiausiai amerikiečių skolinasi už akių

JAV yra įprasta mokėti kreditine kortele beveik už bet ką, tačiau kitose pasaulio vietose kreditinių kortelių naudojimas nebuvo toks plačiai priimtas. Prieš dešimtmetį Vokietijoje su jomis negalėjote sumokėti daug, tas pats pasakyta ir apie daugelį Europos ir Azijos valstybių, nors jos vis populiarėja. Amerikiečiams kreditas ir skolos yra tiesiog gyvenimo būdas. Didelė Amerikos kultūros dalis yra kapitalistinės, į vartotojus orientuotos rinkos, o tai reiškia, kad amerikiečiai mėgsta pirkti daiktus ir dažnai tai daro per tam tikrą kredito formą. Kam laukti kol nusipirksite naują kompiuterį, jei per ateinančius penkerius metus galėsite už jį sumokėti su tam tikromis palūkanomis?

Pagrindinė priežastis, kodėl tai nėra nuostabi idėja, yra susijusi su skolų kaupimu. Amerikiečiai perka vieną, paskui kitą, kitą, ir, dar nežinodami, ką padarė, skolingi vidutiniškai 38 000 USD, o tendencija rodo padidėjimą. 38 000 USD jau yra didžiulis skaičius daugumai žmonių, tai rodo kiek giliai tauta yra įsiskolinusi. Paėmus šį vidurkį ir gyventojų bei demografinės informacijos faktorių, visa tauta yra skolinga 4 000 000 000 000 USD visų formų vartojimo skolų. Į šį skaičių įeina kredito kortelių skola, kurios vidutinė palūkanų norma yra 17,41%. Esmė: amerikiečiai skęsta skolose, ir problema tik didėja.

Benamystė ir turto paskirstymas yra rimta problema

Benamystė yra viso pasaulio problema, ir nors ją galite rasti išsivysčiusiose šalyse, tokiose kaip JK ir Prancūzija, JAV, palyginti su kitomis išsivysčiusiomis Vakarų tautomis, turi kur kas daugiau. 2018 m. Apie 0,17% Amerikos gyventojų gyveno gatvėse, ir nors tai neatrodo labai daug, jis siekia daugiau nei 553 000 žmonių. Daugiausia benamių turinčios valstijos yra Kalifornija, Niujorkas, Florida, Vašingtonas, Oregonas ir Teksasas; atsitiktinai, dauguma šių valstijų turi didesnį gyventojų tankį, tačiau jose gyvena ir vieni turtingiausių šalies žmonių.

Benamystė yra rimta problema, ir, laimei, yra žmonių ir organizacijų, padedančių suteikti laikiną ir nuolatinį būstą benamiams amerikiečiams. Akivaizdžiausias klausimas yra tai, ar Jungtinės Valstijos yra turtingiausia tauta pasaulyje, tai kodėl tiek daug žmonių yra benamiai? Sudėtinga valstybių ekonomika nepateikia paprasto atsakymo, tačiau turtingi žmonės ir nieko neturintys žmonės akivaizdžiai skiriasi. Kadangi beprotiškai turtingų amerikiečių skaičius išlieka mažas, 1% turtingiausių amerikiečių turi 40% viso nacionalinio turto.

Jungtinėse Valstijose yra sutrikusi infrastruktūra

Jei prireikė ilgo laiko, kol šis puslapis buvo įkeltas ir pateko į straipsnį, galbūt esate kažkur JAV. Nepaisant to, kad JAV yra pagrindinė šalis, atsakinga už interneto išradimą, atsisiuntimo greitis atsilieka nuo daugelio kitų tautų. „Speedtest Global“ indekse JAV užima 38 vietą iš 141 tautos. Šalis yra šiek tiek žemiau Portugalijos ir yra Ispanijos viršuje. Pagrindinė priežastis, kodėl JAV prastas internetas, yra susijusi su telekomunikacijų infrastruktūros kapitalinio remonto kainomis, tačiau tai nėra vienintelė trūkstama Amerikos infrastruktūros dalis; keliai, tiltai, užtvankos, vanduo ir elektros sistemos yra subyrėję ir niekas nenori mokėti, kad jie būtų sutvarkyti.

Keliai, tiltai taip pat yra rimta problema, o poveikis pastebimas, jei važiuojate kokiu nors pagrindiniu JAV greitkeliu. Ramiojo vandenyno tyrimų ir vertinimo institutas nustatė, kad 42 000 žūčių keliuose įvyko dėl duobių ir kitų kelių priežiūros problemų.

JAV yra didžiausia kalėjimų populiacija pasaulyje

Ši statistika yra plačiai žinoma, tačiau greičiausiai dauguma amerikiečių nežino, kokia bloga bausmių sistema šalyje. JAV įkalino daugiau žmonių nei bet kuri kita tauta planetoje. Kiekvieno iš 100 000 piliečių 724 jų yra kalėjime, kai pamatysite šį skaičių, jis gali neatrodyti didelis, tačiau Kinijoje jų skaičius yra tik 118 iš 100K. Šis skaičius tampa dar didesne problema, kai skaičiuojamas bendras kalinių skaičius valstijose, kuris sudaro apie 2,2 milijono, o kalėjimų užimtumas siekia 107,6%. Tai reiškia, kad jie yra perpildyti ir jų nepakanka, kad būtų galima suskaičiuoti, kas prilygsta ekvivalento gyventojų skaičiui.

Perpildymas yra tik viena iš daugelio įkalintų amerikiečių problemų; Kitas didelis susirūpinimas kyla dėl to, kad daugiau kaip 21% įkalintų asmenų nebuvo nuteisti už nusikaltimą, paprastai tai užtrunka ilgai. Jei asmuo negali sau leisti sumokėti užstato, jis turi likti kalėjime, kol bus nuteistas, net jei būna galutinai išteisinamas dėl nusikaltimo. Tai iš esmės reiškia, kad visi yra nekalti, kol neįrodyta jų kaltė, JAV kalėjime yra daugiau kaip 460 000 nekaltų žmonių. 

Šalies sveikatos priežiūros problemos yra siaubingos

Viena didžiausių problemų, su kuria susiduria JAV, yra sveikatos priežiūros sistema. Iš žmonių imami tūkstančiai dolerių, tiesiog einant į ER, nesulaukiant gydymo. Pagal reitingą JAV atsiduria sąrašo viršuje pagal sveikatos priežiūros išlaidas ir be rimtos vyriausybės reformos visose draudimo, sąskaitų išrašymo, receptinių medicinos išlaidų ir ilgalaikės priežiūros srityse. JAV yra šalis, kurioje žmogus gali nugrimzti į bankrotą ir prarasti visas savo santaupas susirgdamas, ir tai vyksta visą laiką. Sąvoka „medicininis bankrotas“ tapo įprasta ir 66,5% visų bankrotų kyla dėl medicininių išlaidų.

Tai tapo tašku, kur žmonės pasirenka praleisti gydymą ir mėgautis praleistu laiku, o ne patirti rimtų finansinių sunkumų, kurie tik pakenktų jų šeimoms. Receptinių vaistų kainos JAV paskatino daugelį nelegaliai pirkti ir grąžinti tapačius narkotikus iš Meksikos ir Kanados, kur tai yra daug pigiau. Tai beveik neapsiriboja vaistais, nes toks gana įprastas dalykas kaip MRT valstijose vidutiniškai kainuoja 1,119 USD, o Australijoje tokia pati procedūra bus 215 USD.

JAV atsisakė ratifikuoti kai kurias plačiai priimtas tarptautines sutartis

Jūs tikriausiai manote, kad Jungtinės Valstijos ratifikavo sutartį, kuria Korėjos karas pasibaigė daugiau nei prieš 65 metus, tačiau ji tebėra neratifikuota iki šiol. Tiesa apie Ameriką ir sutartis yra ta, kad šalis jas retai ratifikuoja, o tos, kurios jūsų manymu taip pat buvo JAV šalis, gana stebina. Net jei šalis pasirašys sutartį, nėra jokios garantijos, kad jos bus laikomasi. Indėnai amerikiečiai tai žino per gerai, tačiau sulaužytos sutartys nėra tik vidaus problema. Naujausi pavyzdžiai yra Paryžiaus klimato susitarimas ir Branduolinių pajėgų tarpinių nuotolių sutartis.

Sutarčių, kurių valstybės neprisijungė, skaičius yra gana didelis, tačiau yra keletas trūkumų. Nuo 2019 m. lapkričio mėn. JAV atsisakė pasirašyti ar ratifikuoti: Versalio sutartį (1919 m.), kuria pasibaigė Pirmasis pasaulinis karas, Tarptautinę darbo konvenciją (1949 m.), konvenciją dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims ( 1979 m.), vaiko teisių konvenciją (1989 m.) Ir minų uždraudimo sutartį (1997 m.). Atsisakymas pasirašyti dažnai tarnauja tautai, tačiau tai pabrėžia nuolatinį atsisakymo dalyvauti globalioje politikoje bruožą, kai JAV sutartyje negauna to, ko nori.

Amerikiečių ginklai pražudo amerikiečius vaikus … Daug vaikų

Šaunamieji ginklai yra JAV problema, ir nors internete yra daugybė straipsnių ir diskusijų apie ginklų nuosavybės privalumus ir blogus dalykus, išlieka faktas, kad JAV nuo šaunamųjų ginklų miršta daugiau vaikų nei bet kur kitur pasaulyje. Vaikų mirčių statistikoje Jungtinėse Valstijose ginklai priskiriami antrai pagal priežastis po automobilių avarijų ir daugiau nei vėžys. Taip, jūs teisingai perskaitėte: vėžys pražudo mažiau Amerikos vaikų nei šaunamieji ginklai. 2016 m. Nuo mirties su ginklais mirė 3143 vaikai, ir tik nedidelė jų dalis buvo sušaudyta mokyklose.

Kalbant apie mirtį dėl ginklų, JAV yra aukščiau nei Irakas, Afganistanas, Tailandas, Kenija ir daugelis kitų tautų. Tuo tarpu mirčių, susijusių su automobiliais, skaičius mažėja, o smurtinių mirčių, susijusių su ginklais, tarp vaikų, pranoksta. 2016 m. 4% buvo netyčiniai / atsitiktiniai šaudymai, 35% – savižudybės, 60% – žmogžudystės. Likę 1% nebuvo priskirti kategorijoms dėl neapibrėžtumo. Liūdniausias šios statistikos aspektas išlieka tuo, kad dauguma šių vaikų, tikėtina, nebūtų mirę jeigu ginklai būtų mažiau paplitę JAV.

JAV vaikų gerovė blogėja

Visiems rūpi vaikų gerovė ir niekas nenori, kad ateinančios kartos žmonės kentėtų, tačiau vaikams Amerikoje sekasi ne taip gerai, kaip galite tikėtis. Yra keli veiksniai, lemiantys problemą rodančius skaičius, įskaitant raštingumą, sveikatos priežiūrą, mokslo ir technologijų lygį, bei neišmanymą. Nors daugelis šių problemų taip pat turi poveikį suaugusiesiems ir valstijose grėsmė jaunesniems žmonėms yra žymiai labiau nesąmoninga. Pagal raštingumą JAV užima 24 vietą. Jei vaikai neišmoksta skaityti ankstyvame amžiuje, tai turės neigiamos įtakos jų galimybėms įgyti gerą darbą ir pasirūpinti savimi nereikalaujant valstybės pagalbos.

Kita reikšminga problema, susijusi su vaikais JAV kyla dėl to, kaip šalis elgiasi su vadinamaisiais „dokumentų neturinčiais imigrantais“. Neseniai D.Trumpo administracija nutarė, kad ICE areštinėje esantiems migrantams neturėtų būti leidžiami gripo skiepų atsisakiusieji, nes tai gali sukelti plačią epidemiją dėl centrų gyventojų tankio. Dar problemiškesnė yra šalies šeimos atskyrimo politika, kuri sukėlė didžiulį pasipiktinimą, dėl kurio ji buvo sustabdyta neišsprendus problemos. Šiuo metu niekas nežino, kiek vaikų buvo atskirta, kur yra jų tėvai ir kaip tauta ketina suburti tas šeimas. Tuo tarpu keli mirė įkalinti, o kenčia tūkstančiai vis dar sulaikytų vaikų migrantų.

Amerikos spaudos laisvė nėra tokia laisva, kaip dauguma galvoja

Spaudos laisvė yra vienas pagrindinių Amerikos laisvės principų, kuris buvo kodifikuotas įstatyme per pirmąjį JAV konstitucijos pakeitimą. Žmonių teisė laisvai pranešti apie savo vyriausybę tiek teigiamai, tiek neigiamai yra nepaprastai svarbi laisvai ir teisingai visuomenei, tačiau šios laisvės bėgant metams nuolat mažėjo. Trečius metus iš eilės JAV reitingas pasaulio spaudos laisvės indekse nukrito į 48 vietą iš 180 tautų. Pagrindinę priežastį, kodėl JAV atsisako, galima apibendrinti tik dviem žodžiais: „netikros naujienos“. Ši mantra, kurią išpopuliarino prezidentas Trumpas, išsiveržė į vadinamąjį penktąjį Amerikos demokratijos ramstį, ir ši tendencija kasmet didėja.

Reitingas sumažėjo iki skalės taško, kuriame apibūdinamas žurnalistų traktavimas kaip „problematiškas“. Reitingas buvo grindžiamas Prezidento priešiškumu žurnalistams, Baltųjų rūmų instruktažų sutrumpinimu kelių žurnalistų, kurie uždavė klausimus ar pranešė naujienų portalams, prezidentui nerūpėjo, uždraudimu ir atviru spaudos priekabiavimu per savo rinkimų mitingus. Kitas grasinimas Amerikos spaudai apima bombų grasinimus ir žmogžudysčių planus, nukreiptus prieš CNN ir kitas žiniasklaidos organizacijas, iš kurių vieną planavo JAV pakrančių apsaugos tarnybos leitenantas. Neapykanta žiniasklaidai tapo tokia didele grėsme; keli reporteriai žuvo per išpuolį, įvykdytą sostinės oficialiajame leidinyje Anapolyje.

Moterų lygios teisės turi būti visiškai akivaizdžios

JAV turi rimtų problemų, susijusių su lyčių lygybe ir vyriausybė nedaro daug pastangų, kad ją išlaisvintų. 2019 m. darnaus vystymosi tikslų lyčių indeksas apėmė lyčių lygybės trūkumą šiose srityse: „lyčių aspekto sudarymas ir viešosios paslaugos, lygus atstovavimas galingose ​​pareigose, lyčių darbo užmokesčio skirtumai ir smurtas dėl lyties“. Šiuo metu JAV su Bulgarija yra 28 vietoje, tačiau kitame Pasaulio ekonomikos forumo atliktame tyrime nurodoma, kad JAV yra 51 iš 149 valstybių, kuriose kalbama apie lyčių lygybę.

Vidutinis darbo užmokesčio skirtumas rodo, kad moteris, dirbanti tą patį darbą su vyru, uždirba 0,63 USD už kiekvieną dolerį, kurį uždirba priešinga lytis. JAV jau 1923 m. naršo pataisas po visą šalį, kad ją ratifikuotų, tačiau iki šiol to nepavyko ratifikuoti būtinose 38 valstijose. Iki šiol 37 jas ratifikavo ir nepaisant to, kad tai yra karšto mygtuko klausimas daugumai abiejų pusių amerikiečių, vis dėlto yra vilties, kad pataisa bus ratifikuota prieš pasibaigiant dabartiniam ratifikavimo pratęsimui. Dėl 2019 m. rinkimų valstybėje įvyko demokratinė įstatymų leidybos ir vykdomosios valdžios kontrolė, o tai rodo, kad nebus jokių kliūčių, jei / kai pataisa bus pateikta ratifikuoti.


Patiko tai? Pasidalinkite su draugais!

Kokia jūsų reakcija?

hate hate
15
hate
confused confused
3
confused
fail fail
24
fail
fun fun
21
fun
geeky geeky
18
geeky
love love
9
love
lol lol
12
lol
omg omg
3
omg
win win
24
win
evy

Comments

comments