fbpx

10 šokiruojančių faktų apie Rusiją


Rusija yra kraštas, pilnas didingų katedrų, degtinės ir lokių. . . ar taip jūs manote. Kaip didžiausia sausumos masės šalis pasaulyje, apimanti devynias laiko juostas ir 6,6 milijono kvadratinių mylių, sudėtinė tauta turi daug daugiau. Dabartinė šalis išgyveno komunizmo ir chaoso etapus, kad taptų šiandienos savarankiška demokratija (su daugybe nuolatinės korupcijos dialogų). Rusija visada buvo viena iš tų šalių, kuri susiduria su mįslinga ir nežinoma daugumai užsieniečių. Jei pažvelgsite į jos tamsiąją istoriją, pamatysite, kad tai paslapčių ir politinės sumaišties šalis. Rusija nugrimzta į tvirtų vyrų, užkietėjusių degtinės gėrėjų ir šokančių lokių stereotipus, tačiau čia yra 10 šokiruojančių faktų, kurie tikrai suklaidins jūsų požiūrį į Rusijos Federaciją.

60 slaptų miestų

Nors žmonės viešai žino, kad Rusija, būdama Sovietų Sąjunga, buvo labai uždara, daugelis bus sukrėsti pamatę, kad net ir šiandien Rusijos Federacijoje yra daugybė slaptų miestų. Šiuose miestuose gyvena gyventojai, kurie gyvena kasdienį gyvenimą, tačiau net jei jie nori aplankyti šeimą, jiems reikės specialaus leidimo. Užsienio svečiams netgi šiandien draudžiama lankytis slaptuose Rusijos miestuose.

Šiandien uždaryti miestai, kurie yra žinomi viešai, dažniausiai yra prijungti prie karinių ir branduolinių tyrimų centrų. Vilyuchinskas, esantis Kamčiatkos pusiasalyje šalies tolimuosiuose rytuose, yra branduolinio povandeninio laivo statybos bazė. Viduryje Sibiro esantis Zheleznogorskas yra Rusijos plutonio gamybos centras. Paskutinis yra Sarovas, pagrindinis Rusijos branduolinių tyrimų centras. Šis uždaras miestas garsėja tuo, kad jame gyvena galingiausias kada nors sukurtas branduolinis ginklas – caras Bomba.

Be šių viešai žinomų uždarų miestų, vis dar yra daugybė visiškai nežinomų visuomenei ir net neįdėtų į žemėlapius, kad būtų išsaugota jų paslaptis. Žinoma, užsieniečiai paprastai neieško šių miestų, tačiau tai gali priversti pasidomėti, kokios paslaptys slypi didžiausioje pasaulio šalyje.

Rusai taip ilgai negyvena

Tyrimai rodo, kad 1 iš 4 rusų vyrų mirs anksčiau nei jiems sukaks 55 metai. Galbūt rusai turėtų pradėti svarstyti apie neigiamą alkoholinių gėrimų vartojimą. Turint omenyje šią šokiruojančią statistiką, tikimasi, kad vidutinis rusų vyras gyvens tik iki 64 metų, o mažiausia vidutinė gyvenimo trukmė yra tarp 50 pasaulio šalių.

Rusijos pirmenybė stipriems gėrimams akivaizdžiai daro įtaką vyrų ilgaamžiškumui. Vidutinis suaugęs žmogus Rusijoje per metus suvartoja 20 litrų degtinės. Nors nuo 1990 m. mirčių dėl alkoholio sumažėjo, alkoholis vis dar yra 3 pagal dydį mirties priežasčių Rusijoje.

Vis dėl to stiprus alkoholio vartojimas nėra vienintelė mažos gyvenimo trukmės priežastis. Širdies ir kraujagyslių ligų ir su insultu susijusių mirčių atvejų Rusijoje yra labai daug – tiksliai 65 proc. Tai taip pat galima susieti su dideliu rusų cigarečių vartojimu ir paprastai menku rūpesčiu dėl asmens sveikatos šalyje.

Blynai patiekiami su ikrais ir grietine

Amerikiečiai, svajojantys apie savo purius, šiltus sirupu užpiltus blynus, greitai patikrins realybę Rusijoje. Užsisakę blyną, gausite tipišką rusišką blyną arba, kaip jie vadina, blini. Tradiciniai blini yra patiekiami su pikantiška grietine ir sūriais ikrais. Toli gražu nuo to, ką darytumėte namuose. Blini taip pat gaminami labai ploni, panašiai kaip prancūziškas krepas.

Manoma, kad patiekalas atsirado netyčia kepant, kai pažįstamas keliautojas virė kažkokią avižinę želę. Taip gimė tradicinis blini. Laikui bėgant jie tapo rusišku namų ūkiu. Blini yra įteikiami kaip sėkmė gimus kūdikiui ir laidotuvėse naudojami kaip geros valios ir laimės ženklas. Nuo gimimo iki mirties blini yra neatsiejami elementai, kuriuos dauguma rusų valgo visą savo gyvenimą.

Tik XIX amžiuje blini tapo elito valgytu užkandžiu. Šiuo laikotarpiu rusai sukūrė blini, kuris tapo prabangiu maisto produktu tik turtingiesiems. Taip gimė tradicinis blynas su grietine ir ikrais.

Jums draudžiama švilpti viduje

Daugelis žmonių nežino, kokie keistai prietaringi gali būti rusai. Rusai tiki, jei sėdi prie stalo kampo tai būsi amžinai nesusituokęs. Jei norite išvengti kai kurių piktų rusų lankydamiesi jų šalyje, nedarykite šių dalykų.

Net keistesni rusai įsitikinę, kad tau negalima švilpti viduje. Geriausia būtų vengti šalies mėgstamos melodijos sumenkinimo. Prietaras sako, kad jei tai padarysite, ateityje jums bus bloga finansinė padėtis.

Trečia didžiausia šalis pasalyje pagal milijardierių skaičių

Maskva karaliavo daugybei milijardierių, kurie vadino Rusiją savo namais. Maskva turėjo titulą Nr. 1, joje buvo 84 pasaulio milijardieriai. Panašu, kad kai kurie persikėlė ieškoti didesnių verslo galimybių užsienyje. Šiais laikais ji neatsilieka nuo Niujorko ir Honkongo. Atsižvelgiant į tai, Maskvoje vis dar gyvena apie 71 milijardierius.

Vien tik 2019 m. šie žmonės buvo verti 421 milijardo dolerių. Jie apskaičiavo, kad stulbinantį 89% Rusijos turto kontroliuoja turtingiausi 10% gyventojų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra dalis turtingųjų, kontroliuojančių ne tik pinigus, bet ir mįslingos tautos politiką.

Moterų skaičius labai lenkia vyrus

Rusijos moterys lenkia vyrus Rusijoje – 11 milijonų. Taip buvo jau daugiau nei šimtmetį. Manoma, kad Antrojo pasaulinio karo metu vyrų skaičius žymiai sumažėjo po karo, kai žuvo daugiau nei 25 milijonai karių. Tačiau šiais laikais ši tendencija pablogėjo dėl to, kad buvusiose SSRS šalyse buvo piktnaudžiaujama alkoholiu ir cigaretėmis. Dėl narkotikų ir alkoholio vartojimo per maža gyvenimo trukmė patvirtino mažą vyrų skaičių regione.

Šiuo metu lyčių santykis Rusijoje yra 86,8 vyro 100 moterų. Tai padarė didelę įtaką tradicinei visuomenei, kurioje moterys tuokiasi jaunos ir greitai susilaukia kūdikių. Iš Rusijos moterų dabar reikalaujama sudaryti santuokas ne Rusijoje, o su užsieniečiais, kad prisitaikytų prie bendro vyrų trūkumo. Čia atvyksta nuotakų užsakymai paštu. Rusijos moterys tampa ne tik nuotakomis, siekdamos geresnio gyvenimo, bet ir nebūdamos reikalingos. Moterų skaičiui nėra pakankamai rusų vyrų, todėl joms tai yra būdas išvykti iš šalies ir susipažinti su kitų šalių vyrais.

Galite būti areštuoti ir kankinami už tai, kad esate gėjai Rusijoje

Nuo 2013 m. Putinas nugriaudėjo dėl gėjų bendruomenės galimybės išreikšti save. Rusijos vyriausybė sukūrė „gėjų propagandos“ draudimą, sakydama, kad tos pačios lyties santykiai nėra socialiai priimtini, ir netgi pagal Rusijos įstatymus juos pavadino neteisėtais. Šis draudimas sukėlė gėjų bendruomenės Rusijoje ir visame pasaulyje protrūkį.

Tai, ko dauguma žmonių nebuvo girdėję žiniasklaidoje, yra tai, kad Rusijos pareigūnai iš tikrųjų siunčia gėjus bendruomenės narius į kalėjimą arba, dar blogiau, į lagerius. Šie sulaikyti ir kankinami gėjai išėjo sakydami, kad jie buvo žalojami ir mušami tol, kol paaiškės kitų, kurie gali būti gėjai, vardai.

Vis dėl to šie siaubingi poelgiai neliko nepastebėti. Nuo to laiko, kai prasidėjo persekiojimai, aktyvistai padėjo žmonėms pabėgti iš šio regiono. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija persekiojimus taip pat pavadino didžiuliu žmogaus teisių pažeidimu ir taip pat imasi veiksmų, kad šie veiksmai nebepasikartotų.

Meškos priklausomos nuo statinių

Rusijos lokiai Kamčatkos pietuose yra saugomi. Matyt, Kronotsky gamtos rezervate daugiau nei 700 šių grožybių susikibę rankomis pasiliko dėl reaktyvinio kuro rezervuarų. Būtybės tiesiogine prasme susistato šias išmestas kuro statines ir gali būti pastebėtos uostant dūmus. Šie lokiai yra tiesiogine prasme priklausomi nuo statinių.

Statinės – degalų bakai atsirado iš gamtos rezervate naudojamų elektros generatorių ir sraigtasparnių. Pačiame gamtos rezervate gyvena daugiau kaip 700 rudųjų lokių, kurie, manoma, yra didžiausi rudieji lokiai pasaulyje ir sveria iki 1 200 svarų. Lokių šventovė užima daugiau nei 225 000 hektarų žemės ir yra paskelbta UNESCO pasaulio paveldo objektu.

Daugiau kaip 1 milijonas žmonių, sergančių ŽIV

Išsivysčiusiai šaliai Rusijoje yra nerimą keliantis skaičius žmonių, sergančių ŽIV ir AIDS . Neseniai šis skaičius pasiekė 1,2 milijono žmonių, sergančių ŽIV. Stebėtina, kad šis skaičius nekontroliuojamas. Kiekvienais metais užkrėstų žmonių skaičius Rusijoje padidėja 10–15 proc. Tai reiškia, kad kiekvieną dieną daugiau nei 250 žmonių užsikrečia.

Tyrimais nustatyta, kad šis skaičius kyla dėl didelio švirkščiamųjų vaistų vartojimo šalyje. Maždaug 1,8 milijono žmonių arba 2,3% gyventojų vartoja injekcinius vaistus. Kita dauguma užkrėstų žmonių yra iš seksualinių partnerių. Maždaug 49% naujų infekcijų kyla iš heteroseksualių partnerių. Akivaizdu, kad sekso paslaugų teikėjų partneriams ir tiems, kurie vartoja švirkščiamus narkotikus, yra didesnė rizika užsikrėsti.

Įvertinimai rodo, kad apie 500 000 rusų gyvena su ŽIV ir net to nežino. Dažniausia priežastis, kodėl jie netikrina savęs, yra galimybė nesinaudoti testavimu. Rusijos vyriausybė pripažino ŽIV krizę šalyje ir imamasi priemonių seksualiniam švietimui ir išteklių prieinamumui didinti siekiant užkirsti kelią epidemijai.

Šunys žino kaip keliauti metro

Maskva garsėja savo metro bėgiojančiais šunimis. Taip, jie iš tikrųjų žino, kaip važiuoti metro be žmogaus pagalbos. Šie gyvūnai sugalvoja kur įlipti ir išlipti, norint rasti maisto ir kitų atsargų. Mieste gyvena daugiau nei 35 000 benamių šunų, tačiau tik keli protingesni atrado ir įvaldė šią transporto rūšį, stengdamiesi išgyventi.

Tikima, kad maždaug dvi dešimtys šių protingų šunų kasdien keliauja metro, naudodamiesi uoslės pojūčiu. Matyt, šie šunys išmoko atpažinti žmogaus signalus ir reaguoti į juos. Šunys taip pat gauna teigiamą palaikymą ir žmonių dėmesį metro, taip padidindami jų norą sugrįžti. Jie taip pat pradeda atskirti skirtingas stotis pagal kvapą ir žino, kurios stotelės yra susijusios su maisto gavimu.


Patiko tai? Pasidalinkite su draugais!

Kokia jūsų reakcija?

hate hate
15
hate
confused confused
3
confused
fail fail
24
fail
fun fun
21
fun
geeky geeky
18
geeky
love love
9
love
lol lol
12
lol
omg omg
3
omg
win win
24
win
evy

Comments

comments