fbpx

Įdomūs faktai apie driežus, 20 faktų


Idomus-faktai-apie-driezus-20-faktu

Driežai! Mes juos matome beveik visur, ar ne? Kai kurie iš mūsų jų bijo. Kai kurie iš jų yra linksmi, o kai kurie žmonės, pavydi jiems (nors ne visada). Kai kurie driežai mus žavi. Jei pateksite į bet kurią iš aukščiau paminėtų grupių, jums tikrai patiks stulbinantys driežo faktai, kuriais šiame straipsnyje ketiname pasidalinti su jumis. Taigi, pradėkime …

Įdomūs faktai apie driežus: 1-5

1. Šiame pasaulyje yra apie 6263 driežų rūšys. Iš 6263 rūšių tik dvi rūšys yra nuodingos. Jie yra Gila monstrai (Heloderma sucpectum) ir meksikietiškasis fasoninis driežas (Heloderma horridum). Jų nuodai nėra tokie galingi, kad galėtų nužudyti žmogų, tačiau sukelia aštrų skausmą.

2. Jų yra visur, išskyrus Antarktidoje. Jie gali būti nuo 1,6 cm iki 11 pėdų ilgio. Kai kurios driežo rūšys gali sverti iki 166 kg (driežo svoris ir ilgis priklauso nuo rūšies). Priklausomai nuo rūšies, jie gali gyventi bet kur nuo vienerių iki 30 metų.

3. Yra keletas rūšių driežų, kurie atrodo panašūs į gyvates, nes jų kojos yra tokios mažos, kad jų nematyti arba visai neturi kojų. Taigi žmonės dažnai klaidina šiuos driežus kaip gyvates. Norint nustatyti ar tai gyvatė ar driežas, reikia sutelkti dėmesį, gyvūnas turi turėti vokus ir išorines ausis.

4. Komodo drakonas yra didžiausias driežas. Jį galima pamatyti tik Indonezijos Komodo salose. Paprastai jie yra 10–11 pėdų ilgio ir yra tokie galingi, kad užpuolę didesni gyvūnai, pasiduoda mirčiai. Jie turi stiprią žandikaulio liniją ir toksiškas seiles, jie net puola žmones ir kartais taip pat pavyksta nužudyti.

5. Ar dažnai matydavote driežą parodantį liežuvį ir sukišantį atgal? Jie tai daro norėdami užuosti. Taip jie uosto aplink save esantį orą. Jie gali tai padaryti, nes turi vadinamąjį vomeronasalinį organą.

Įdomūs faktai apie driežus: 6-10

6. Ar žinote, kad driežo dantys keičiami kiekvieną kartą, kai nukrenta ankstesni dantų rinkiniai? Ne kiekvienai driežo rūšiai pasisekė, kad dantis vėl ir vėl bus keičiami natūraliai.

7. Driežuose yra keletas rūšių, kurios išspaudžia kraują iš akių, kad apsisaugotų nuo plėšrūnų arba kai jaučia, kad yra kokia nors grėsmė. Jie tai gali padaryti naudodamiesi „čiuptuvėliais“, kurie yra šalia jų akių. Iš akių išsiliejęs kraujas gali būti iki 4 pėdų atstumo.

8. Kai trūksta vandens, jie taupo vandenį ir išskiria tik druskas, o jų kūne galite pamatyti baltą druskos liekaną!

9. Ar žinote, kad driežai gimsta kvaili ir išlieka tokie, kol nemiršta? Ne, mes nekalbame apie kvailystę, bet galvojome, kad jie neturi balso stygų. Tai reiškia, kad jie negali išleisti jokio garso. Jie bendrauja tik kūno kalba. Tačiau „Gecko driežas“ yra vienintelis. Jame yra balso stygos.

10. Kaip manote, ar chameleonai keičia spalvą, kad paslėptų aplinkoje ir tokiu būdu apsisaugotų nuo plėšrūnų? Tu taip neteisus! Jie keičia spalvą pagal nuotaiką, temperatūrą, sveikatą, bendravimą ir šviesą. Tai vizualinis agresijos ar poringo elgesio signalas.

Įdomūs faktai apie driežus: 11-15

11. Ne tik tai, kad abu akių obuolius vienu metu gali judinti dviem skirtingomis kryptimis. Jie taip pat gali pamatyti ultravioletinę šviesą ir dažniausiai jų liežuvis yra 1,5–2 kartus ilgesnis nei jų kūnas.

12. Nesvarbu, kokiai rūšiai priklauso driežas, jiems reikia saulės spindulių, kad palaikytų savo kūno temperatūrą. Kodėl klausi? Taip yra todėl, kad jie yra šalto kraujo gyvūnai ir jų kūno temperatūra keičiasi, šiek tiek pasikeitus temperatūrai jų aplinkoje.

13. Jie auga tol, kol jie gyvena. Kai jiems reikia daugiau augti, jie tiesiog atsikrato odą ir pradeda augti. Augti dar nebuvo taip lengva!

14. Driežai yra labai geri alpinistai. Gecko driežas yra visų driežų meistras, kai reikia laipioti. Kai kurios rūšys gali bėgti atgal dideliu greičiu.

15. Dar viena adaptacija, siekiant išsigelbėti nuo plėšrūnų, yra „Autotomija“. Driežai gali nusimesti uodegas. Po kurio laiko išaugs nauja uodega, tačiau ji bus plonesnė už prieš tai buvusią uodegą.


Įdomūs faktai apie driežus: 16-20

16. Kai kurios Amerikoje aptinkamos rūšys, pavyzdžiui bazilikai ir apraizgyti driežai, iš tikrųjų gali vaikščioti vandeniu, kai yra maži. Šis gebėjimas vadinamas dvipusiu lokomotyvu.

17. Kai kurie driežai, tokie kaip Dracos, gali slysti. Jie gali slysti iš vieno medžio viršaus į kitą. Driežo priekines ir užpakalines galūnes jungia plona membrana, kad būtų galima slysti. Jis veikia kaip parašiutas ir šiuos driežus teisingai vadina skraidančiais drakonais.

18. Graikai ir egiptiečiai driežus laikė žinių, išminties ir likimo atstovais, todėl hieroglifuose jų paveikslėlis ženklino žodžio gausybė simbolį.

19. Centrinėje Amerikoje valgomi tokie driežai kaip Iguanos. Jie laikomi dykumos žuvimis.

20. Tik nedaugelis driežų turi nuostabų regėjimą ir netgi turi aštrų spalvų matymą, tai yra kad jie gali atskirti spalvas.


Patiko tai? Pasidalinkite su draugais!

Kokia jūsų reakcija?

hate hate
12
hate
confused confused
30
confused
fail fail
21
fail
fun fun
18
fun
geeky geeky
15
geeky
love love
6
love
lol lol
9
lol
omg omg
30
omg
win win
21
win
Erikas

Comments

comments